– Проросло зернятко, – тихо шепнула зірочка.
–
Проросло, – ворухнула губами Ганнуся. А лірник нічого не сказав, тільки заграв на своїй лірі ще одну псальму, якої ще ніхто не чув. Слухали діти, слухали вчителі, а тим часом в їхніх серцях, в їхніх душах проростали зернятка доброти, що так були схожі на зерна пшениці.
На землю опускався вечір. Пора було розходитися по домівках, та чомусь не хотілося. Ні учням, ні вчителям. Всі були зачаровані лірою.
–
Незабаром зійде дядечко місяць. Він почує ліру і ще раз пересвідчиться, що твій тато чарівник, – тихо сказала зірочка. Ганнуся посміхнулася і з любов’ю подивилася на свого тата і на його ліру. В цю мить в її серці, мабуть, теж проросло зернятко доброти.
Ліки дЛя маріЧки
Всі те знають, що найбільші дива стаються у Новорічну ніч і ніч перед Різдвом. Про те вже багато казок написано. Однак див більше, ніж казок. То чому ще одну казку про ще одне диво не написати? Ось візьму та й напишу. А ви прочитаєте. А хто ще читати не вміє, тому прочитає бабуся. Найчастіше так воно буває, що бабусі онучатам казки читають. Бо татко з матусею допізна на роботі. У бабусі теж роботи вистачає, але часу для онуків їй не шкода: і для бабусі радість, і для онукі втіха.
Соломійка ще читати не вміє. Казки читає бабуся. Інколи читає, інколи розповідає – дівчинці однак цікаво. А сьогодні Святий Вечір. Завтра Різдво. Родина вже повечеряла, з кутею, пампушками та узваром. А зараз Соломійці вже час спати. Бабуся вже й казку їй розказала, а дівчинці ніяк не хочеться, щоб бабуся від неї йшла.
–
Мені страшно, – хитрує мала.
–
Чого тобі страшно?
–
Не знаю. Просто так, страшно.
–
Он бачиш, на ялинці Ангелик. Дивися. Він – як живий. І оченятка у нього світяться. Бачиш? Він, ніби посміхається. І на тебе дивиться.
– Ага, і справді. На мене дивиться.
–
Це твій охоронець. Він тебе оберігає від всякого зла. Так що боятися тобі нема чого. Заплющуй оченята і спи.
Бабуся пішла, а Соломійка незчулася, як заснула. Чи заснула, чи це їй лише здалося… Раптом дівчинка почула голос Ангелика, а потім і самого його побачила. Він сів у неї в голові і сказав:
– Вставай, Соломійко.
–
Чого вставати? Навіщо? Зараз ніч. Я спати хочу. І бабуся мені не дозволяє вночі вставати.
–
Я знаю. Але треба. Ми з тобою полетимо рятувати одну дівчинку. Бо інакше вона може померти.
– Ой! А як же ми її врятуємо?
–
Дівчинка дуже хвора. Їй конче треба напитися свяченої води і з’їсти ложку куті. Ні лікарі, ні мама дівчинки того не знають.
–
І бабуся не знає?
–
І бабуся також не знає.
–
Як же ж так? Бабусі ж все на світі знають.
–
Виходить, що не все. Ну… Не будемо гаяти часу. Збирайся.
–
Послухай, Ангелику, а як же ж я полечу? Я ж не вмію літати. У тебе є крила, а у мене ж нема.
–
Тим не журися. Я маю запасні крила. Вони тобі підійдуть. Ти станеш маленькою-маленькою як я. От і полетимо.
Взяли пляшечку з свяченою водою, скляночку з кутею та й полетіли. Летіли над скрижанілою річкою, над засніженим лісом і полем. Над містом і селом. А головне – Соломійці зовсім не було страшно. Вона думала про те, аби вони встигли врятувати ту хвору дівчинку.
–
Он її хата, – тихенько продзвенів ангелик.
–
А як ми увійдемо?
–
Не хвилюйся. Зараз.
Ангелик вдарився об вікно – і воно відчинилося. Вони влетіли в кімнату, і Соломійка набула свого зросту. На ліжку лежала хвора дівчинка. Біля неї горів нічничок. Лице у дівчинки пашіло, чоло було зволожене.
– У неї гарячка, – тихо сказала Соломійка.
–
Це Марічка. Скорше розбуди її і дай напитися свяченої води. Не загубила по дорозі?
–
Ні, не загубила.
І до дівчинки.
–
Марічко, Марічко, прокинься.
Дівчинка розплющила очі.
–
Хто ти? – спитала тихо. Її пересохлі губи ледве ворушилися. Пити…
–
На, напийся.
Марічка припала до пляшечки з свяченою водою.
–
Ой, аж легше стало. Хто ти?
–
Я – Соломійка. Ми з Ангеликом прилетіли, щоб тебе порятувати. Ми тобі ліки принесли.
–
Ліки… Я вже стільки тих ліків випила. І нічого не допомагає.
–
Це не такі ліки.
–
Не такі? А які?
–
На, ще напийся.